Nocne czytanie

W piątek 24 listopada odbyło się kolejne już w naszej szkole „Nocne czytanie”.

Imprezę prowadziła nauczycielka języka polskiego – pani Iwona Kwiatkowska-Żak, która na wstępie zachęciła uczniów do wypożyczania w bibliotece szkolnej nowości czytelniczych, zakupionych w ramach realizowanego przez szkołę Priorytetu 3, K.I. 3.2 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Na początek wysłuchaliśmy wyśpiewanego utworu poetyckiego pt. „Nic dwa razy się nie zdarza”. Śpiewającej Mai z klasy 5 towarzyszył Kacper, który grał na instrumencie klawiszowym.

Następnie zgromadzeni widzowie obejrzeli „Roszpunkę” wykonaną przez uczniów klasy 5. Co ciekawe spektakl był odegrany w języku angielskim.

Po występach dzieci, przyszedł czas na dorosłych. I tak różne utwory czytali: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – pan Dariusz Meresiński, Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej
w Daleszycach – pani Alicja Prendota, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach – pan Norbert Wojciechowski, Radna Rady Miejskiej w Daleszycach – pani Elżbieta Szumska, Sołtys Sołectwa Brzechów – pani Ilona Kazubek, Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Kuźnia Talentów”- pani Małgorzata Bielecka oraz pani Aneta Baran, Przedstawiciele Rady Rodziców – pani Aneta Baran i pani Agata Badawy, pani Anna Wrzoskiewicz – współwłaścicielka Biura Rachunkowego Carios, które prowadzi księgowość naszej szkoły i stowarzyszenia.

Następnie przyszedł czas na nauczycieli, którzy w tym roku odegrali „Na straganie” Jana Brzechwy.

Oczywiście po występach było wspólne jedzenie pizzy, następnie dyskoteka andrzejkowa i spanie do sobotniego poranka w szkole.