Festyn „Kochamy Cię Polsko”

20 maja 2018r. na placu szkolnym w Brzechowie już po raz 10 odbył się Festyn, w tym roku pod hasłem „Kochamy Cię Polsko”.

Punktualnie o godzinie 15.30, prowadzące p. Ewelina Siejka i p. Maria Tarczyńska zaprosiły przybyłych gości do wspólnej zabawy aż do godziny 22.00. Oficjalnie imprezę otworzyli Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Pan Dariusz Meresiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzechowie Pani Anna Wojnowska-Burys, Przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Brzechowa „Kuźnia Talentów” Pani Monika Borek, Sołtys Brzechowa Pani Jadwiga Sitek.

Imprezę zainaugurowało uroczyste odśpiewanie piosenki „Kocham Cię Polsko” przez wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Brzechowie. Kolejno na scenie prezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkoły z bogatym programem artystycznym. Były więc wiersze dla kochanych rodziców, tańce narodowe, legendy, piosenki i wiersze polskich poetów. Na scenie prezentowały się także zespoły ludowe z gminy Daleszyce: Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Sukowianki znad Lubrzanki, Wesołe Gosposie z Widełek oraz Męski Zespół Śpiewaczy Kumotry. Jak co roku na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji kulinarnych. Można było bowiem nasycić się pysznymi domowymi wypiekami, grillowanym karczkiem, kiełbaską, kaszanką, różnorodnymi pierogami, sałatkami i tradycyjnym dla tego Festynu bigosem. Najmłodsi mogli wybierać pośród stoisk z watą cukrową, popcornem, tatuażami, napojami. Potrzebę ruchu zaspokajali na dmuchanym zamku, elektrycznych autkach lub konikach. Niewątpliwie największą atrakcją była aukcja piłek z podpisami piłkarzy Korony Kielce i szczypiornistów Vive Kielce jak również loteria fantowa, w której głównymi nagrodami były bony o wartości 500zł, 300zł i 200zł do realizacji w Media Markt i nagroda pocieszenia w postaci piłki nożnej. Dla spragnionych rywalizacji przygotowano konkursy, w których mogli wykazać się wiedzą o swoim kraju i jego historii, a także sprytem i szybkością reakcji. Zwieńczeniem tego wspaniałego wydarzenia była dyskoteka pod gwiazdami. Słońce dopisało, w powietrzu unosiły się wielobarwne bańki, a na twarzach malowały się uśmiechy. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy SPONSOROM za wsparcie rzeczowe i finansowe festynu.

SPONSORZY FESTYNU W BRZECHOWIE:

– Gmina Daleszyce,

– Lewiatan,

– Korona Kielce,

– PGE VIVE Kielce.

W imieniu organizatorów festynu:
Dyrektor szkoły Anna Wojnowska-Burys