413072102

Festyn 2019 pt. „Razem pokonamy chorobę – festyn dla Bernadetty”

Nawet pogoda nie pokrzyżowała nam planów! Mieliśmy jasny cel – zebrać jak najwięcej funduszy na leczenie mamy naszego ucznia – pani Bernadetty i dążyliśmy do niego mimo wielu niesprzyjających czynników. Ostatecznie możemy powiedzieć, że chęć pomocy wszystkich, którzy przybyli przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i wielkie brawa za to dla każdego, kto był obecny i wsparł nasz cel! Ale od początku… 

Tuż po godzinie 15:30 wszystkich małych i dużych mieszkańców Brzechowa i sąsiednich miejscowości przybyłych na festyn powitali organizatorzy: pani Ewa Kwiecień – Prezes Stowarzyszenia „Kuźnia Talentów”, pani Anna Wojnowska – Burys – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzechowie, Sołtys Brzechowa – pani Ilona Kozubek oraz pani Elżbieta Szumska – Przewodnicząca Rady Rodziców, a zarazem Radna Miasta i Gminy Daleszyce. Na festyn przybyli: pan Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, pani Anna Kosmala – Radna Powiatu Kieleckiego, pani Renata Segiecińska – Kierownik MGOPS w Daleszycach, pan Rafał Siwonia – Przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach, Radni Rady Miejskiej w Daleszycach:  pani Dorota Klimek, pan Jarosław Zieliński, pani Bernadeta Krzywicka, pan Czesław Skrybuś, pani Zenobia Wojciechowska, pan Norbert Wojciechowski – dyrektor MGOK w Daleszycach, dyrektorzy szkół – pani Małgorzata Bielecka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sukowie, pani Elżbieta Kasperek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niestachowie, pani Katarzyna Wesołowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słopcu, – pani Małgorzata Wojciechowska – Dyrektor Żłobka w Daleszycach.

Zaraz po powitaniu, z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, wystąpiły najmłodsze dzieci z naszej szkoły – przedszkolaki i uczniowie klas 0, 1, 2 i 3. Tuż po nich na temat zdrowia i profilaktyki zaśpiewali uczniowie klasy 4 i 5. Kiedy przeszliśmy do bardzo ważnego punktu, jakim była aukcja cennych przedmiotów… rozpętała się straszliwa burza. Pod znakiem zapytania stanęła dalsza część imprezy! Jednakże podjęliśmy decyzję o przeniesieniu festynu do szkoły. Wszakże nic nie mogło pokrzyżować nam planów związanych z pomocą mamie naszego ucznia. Licytacja w murach szkoły była niezwykle udana ponieważ przedmioty licytowane były kilkukrotnie! Każdy kto wygrał licytację wrzucał pieniążki do puszki i przekazywał przedmiot do dalszej licytacji! Brawo za taką postawę! Ogromne brawa należą się również panu Krzysztofowi Zebrzowskiemu, który przekazał na aukcję huśtawkę, która dosłownie robiła furorę! Tuż po licytacji wszyscy zgromadzeni poćwiczyli z panią Wiolą Jończyk, a za każdą osobę która dołączyła, pan Dariusz Meresiński – Burmistrz Daleszyc zapłacił 2zł do puszek Fundacji „Znajdź pomoc”, której jedną z podopiecznych jest pani Bernadetta. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Kolejno przy muzyce zespołu Sabat można było odwiedzić stoiska – część z nich wróciła na plac szkolny, gdyż ponownie się wypogodziło. I tak można było zjeść pyszne pierogi, ciasta, sałatki, kiełbaski z grilla, wypić lemoniadę, zakupić ciekawą rzecz na stoisku „Misz-masz”, pomalować włosy czy twarz, zakupić coś na kramie odpustowym czy ręcznie robioną biżuterię. Cały dochód z festynu został przekazany do Fundacji „Znajdź pomoc” i będzie przeznaczony na leczenie pani Bernadetty.

Festyn miał na celu również promować profilaktykę zdrowotną,  tj. utrwalać prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia, jak właściwe odżywianie, ruch, ale także działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie oraz kontrolowanie czynników ryzyka. Dlatego też podczas festynu był MGOPSIK, gdzie można było uzyskać ważne informacje.

Tuż po godzinie 19 zagrał zespół Jędrusie i rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której również zbierano pieniążki do puszek. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tak wspaniałej imprezy oraz wszystkim, którzy się na niej pojawili!

Również bardzo dziękujemy sponsorom, którzy wsparli festyn. A są to:

SPONSORZY

– Gmina Daleszyce

– Rada Sołecka z Brzechowa

Bank Spółdzielczy Daleszyce-Górno

– Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach

– Koło Gospodyń Wiejskich w Brzechowie

– ZAKŁAD MASARSKI Z DALESZYC Henryka Zychowicz

– AWEX Król, Sidło, Grudzień Daleszyce

– FIRMA HANDLOWA KAROLINKA Baran Jerzy, Brzechów

– Komunal Auto – Dawid Baran, Brzechów

– Firma Usługowo – Handlowa FILIP – Tomasz   Błaszczyk, Brzechów

– Firma Handlowo – Usługowa RAF – CAR

– SKLEP SPOŻYWCZY z Brzechowa Agata i Andrzej Armańscy
– SKLEP SPOŻYWCZY z Brzechowa Państwo Borkowie

– SKLEP SPOŻYWCZY z Brzechowa Maria Witkowska

Firma Transportowa Poltrak Andrzej Pacierz, Brzechów

Firma Usługowa Zbyszek – Paluch Zbigniew, Brzechów

– BIURO „EM-JOT” S.C. w Kielcach M. Skowera

– Football Academy Bilcza

– Korona Kielce SA

– KKP Korona Kielce

– PGE VIVE Kielce

– Spartakus Daleszyce

– ŚBRR Kielce

MIDO KEBAB Agata Badawy Daleszyce

– RESTAURACJA „KOJOT”

– PEHA – Paweł Handzel

– Firma Usługi Fotograficzne Klimek Krzysztof 

Wioleta Jończyk – Fitness Active

– Krzysztof ZEBRZOWSKI

– Krzysztof PARKITA

– Maria LASOTA

– Zbigniew BOREK

– Małgorzata PAWLAK

– Rafał SIWONIA

– Elżbieta SZUMSKA

– Mariusz DZIADOWICZ

– Paweł, Aneta TOBOŁA

– Ilona KOZUBEK