413072102

Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy 5 wraz z wychowawczynią.

Podczas uroczystości nie zabrakło ważnych informacji historycznych oraz prezentacji multimedialnej, która przybliżyła wszystkim znaczenie tego wyjątkowego wydarzenia w dziejach Polski. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”, a w wykonaniu pieśni patriotycznych wsparli nas uczniowie klasy 4.

Szczególnym momentem był występ Kornelii i Mai z klasy 7, które wzruszająco zaśpiewały utwór „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Cała społeczność szkolna zaprezentowała się niezwykle odświętnie – wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, a ich bluzki zdobiły biało-czerwone kotyliony, podkreślające patriotyczny charakter wydarzenia.